כיצד מערכת BI משתלבת עם מערכת AI

היכולת לנהל צורה האפקטיבית והרחבה ביותר את נתוני המידע, היא אחת מהיכולות החשובות ביותר בעולם העסקים המודרני, לכן, קיימת חשיבות רבה לניהול תהליכי איסוף, ניתוח והצגת נתוני המידע באמצעות מערכות BI היודעות לספק מענה מושלם לאיסוף, אנליזה והצגה נכונה (בזמן אמת) של נתוני המידע הרלוונטיים לצורך קבלת החלטות עסקיות.

מה זה מפתח בינה עסקית

תוכן עניינים

בשנתיים האחרונות, ההתעצמות של תחום ה-AI (בינה מלאכותית), עשויה לשנות את האופן בו אנו עושים שימוש במערכות בינה עסקית, כאשר השילוב בין מערכת BI לבין טכנולוגיית ה- AI, יכול לספק לכל ארגון, חברה או בית עסק, אמצעי רב עוצמה בדרך לחיזוי מגמות עסקיות.

שילוב של מערכת BI עם תחום ה-AI

הטמעה של טכנולוגיית AI במערכות BI כבר החלה והיא עשויה לשנות מקצה לקצה את האופן בו אנו עושים שימוש בנתוני המידע העומדים לרשותנו. כבר היום, תוכלו למצוא מערכות BI המשלבות בתוכן אלגוריתמים חכמים שלמעשה מנתחים את כל המידע הרלוונטי לכם ואף יכולים להנפיק עבורכם תחזיות עתידיות ותובנות רבות עוצמה לגבי רכישות עתידיות של הלקוחות. כמו כן, מערכות הבינה העסקית המשלבות בתוכן את טכנולוגיית ה-AI יכולות לחשוב עבורכם קדימה בכל הנוגע לפעולות אותן תדרשו ליישם על מנת להגדיל את הרווחיות או לשפר באופן נקודתי כל פרמטר עסקי כזה או אחר בו תרצו להתמקד.

בין היתר תוכלו להבין טוב יותר מה הסיכוי שלקוח יחזור לבצע אצלכם רכישה, תוכלו לחזות בצורה כמעט מדויקת את היקף המכירות שלכם בזמן הקרוב, תוכלו להבין מה הסבירות לכך שלקוח מסוים יבטל את השירות אותו הוא רוכש מכם, תוכלו לכמת נתונים בכל הנוגע לשיווק מוצר חדש לשוק או להבין באופן המדויק ביותר כמה באמת יעלה לכם להעסיק עובדים חדשים בבית העסק ואפילו לחזות כמה לידים אתם צריכים בשביל לבצע מספר כזה או אחר של עסקאות.

כל אלו ועוד הם רק קצה הקרחון של יכולות השילוב בין מערכות בינה עסקית לטכנולוגיית ה-AI, כאשר האופן בו פועלת מערכת בינה עסקית לצד האופן בו "חושבת" טכנולוגיית ה-AI, יכול בהחלט להפוך את השימוש בהן לאמצעי רב עוצמה בהקשר העסקי.

BI לימודי

איך זה עובד בפועל?

ההתפתחות המהירה של תחום ה-AI, הובילה לכך שכמעט ואין תחום טכנולוגי בו לא נעשה שילוב בין היכולות הקיימות לבין היכולות פורצות הדרך של הבינה המלאכותית. כאשר מדברים על שילוב של מערכות בינה עסקית עם טכנולוגיית ה-AI, מדברים למעשה על פעולת הבינה העסקית כאמצעי לאיסוף ועיבוד מידע ועל טכנולוגיית ה-AI כאמצעי ליישום אנליטיקה מתקדמת שבצעם עושה שימוש בנתונים הקיימים הנאספים על ידי מערכות ה-BI לצרכי הפקת תובנות ותחזיות עתידיות, זאת באמצעות אלגוריתמים מתקדמים המוטעמים במערכות ה-BI הקיימות כיום בשוק.

מה צופן העתיד בתחום?

כפי שציינו לעיל, קצב ההתפתחות של תחום ה-AI הוא מהיר ולכן צפויים לנו מגוון רחב של יישומים חדשים מבוססי AI במערכות ה-BI הקיימות כבר בתקופה הקרובה. יישומים אלו יבואו לידי ביטוי בכל אחת מהפעולות המרכזיות של מערכות הבינה העסקית, לרבות, איסוף המידע, עיבוד וניתוח המידע ואופן הצגת המידע. כבר היום, קיימות מערכות המאפשרות לכם להציג שאילתות למערכות בנושאים ספציפיים בהקשר של נתוני המידע ולקבל תשובה מקיפה על בסיס הנתונים הקיימים. תחום ה-AI עתיד לשכלל את מערכות הבינה העסקית ולהפוך אותן לאמצעי רב עוצמה בכל הנוגע לניהול תהליך קבלת ההחלטות העסקיות שלכם גם על סמך נתונים קיימים וגם על סמך תחזיות עתידיות שהן פועל יוצא מהנתונים.

יש לכם שאלה ? צריכים ייעוץ והכוונה ? השאירו פרטים

מאמרים נוספים

שילוב של מערכת בינה עסקית עם מערכות תכנון משאבים ארגוניים (ERP)

שיטות עבודה מומלצות דרך מערכת בינה עסקית: הבטחת איכות ודיוק נתונים

מינוף הארגון שלכם באמצעות בינה עסקית לטובת יתרון תחרותי

מהו התהליך להטמעת מערכת BI בעסק שלכם

כיצד מערכת BI משתלבת עם מערכת AI

איזה מערכת BI הכי טובה?

Power BI vs Qlik Sense

מפתח BI מה זה?

מה זה Power BI?

מה זה BI ?

כל מה שצריך וחשוב לדעת על תחום הבינה העסקית ומערכות ה- BI בעמוד שלפניכם. בינה עסקית (Business Intelligence) הוא תחום מרכזי בטכנולוגיית המידע, שמטרתו, תכנון ופיתוח של מערכות מידע היכולות לסייע לארגונים, חברות ועסקים בכל סדר גודל, להפיק את המיטב מהמידע העסקי השוטף העומד לרשותם. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא מידע מעמיק בתחום הבינה העסקית וסוגי מערכות ה-BI העומדות לרשות בעלי ארגונים, חברות ועסקים.

היי , נשמח להכיר

אנא השאירו פרטים ונחזור בהקדם

Call Now Button