מינוף הארגון שלכם באמצעות בינה עסקית לטובת יתרון תחרותי

למה צריך מערכת BI

תוכן עניינים

תחום הבינה עסקית, BI, הנכלל תחת תחום טכנולוגיית המידע, הפך בשנים האחרונות לאחד מתחומי הטכנולוגיה המבוקשים ביותר מבחינה עסקית. תחום זה, מאפשר לכל חברה, ארגון או בית עסק, הבוחר לעשות שימוש במערכות ה-BI, לייצר יתרון תחרותי משמעותי המבוסס על יכולות הבינה העסקית. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא מידע כללי על האופן בו ניתן לעשות שימוש במערכות בינה עסקית לטובת מינוף היתרונות העסקיים שלכם.

מה חשוב לדעת על מערכת בינה עסקית?

כאשר מדברים על טכנולוגיית המידע בתחום הבינה העסקית, מדברים למעשה על מערכות בינה עסקית המסוגלות לאסוף, לאחסן ולנתח נתוני מידע ממקורות מידע שונים, תוך הצגת הנתונים בהתאם לצרכי תהליך קבלת ההחלטות בארגון, בחברה או בבית העסק. חשוב לציין שמערכות ה-BI, מעבר להיותן אמצעי לאיסוף וניתוח מידע, מהוות כיום אמצעי לשיפור מדדים עסקיים תוך סקירה רציפה של נתוני המידע בכל רגע נתון. עובדה זו הופכת את מערכת ה-BI לנכס אסטרטגי עבור כל בית עסק, חברה או ארגון העושה בו שימוש תוך מיצוי יכולות המערכת ומינוף היכולות לצרכי יצירת יתרון עסקי – תחרותי בכל פרמטר.

מערכת בינה עסקית בארגון, בחברה או בבית העסק – כל היתרונות

לפני שנעסוק ביתרונות המובהקים של מערכות הבינה העסקית כגון Power BI של חברת מיקרוסופט או מערכת
Qlik View הוותיקה או מערכת Qlik Sense המתקדמת יותר, נציין את העובדה שמערכות ה-BI ניתנות להטמעה בכל ארגון, חברה או בית עסק בכל סדר גודל, כאשר תהליך ההטעמה נעשה בהתאם לצרכי החברה, הארגון או בית העסק.
הטמעת מערכת פאוור bi

השימוש במערכת מלווה ביתרונות הבאים:

  • מערכת המאגדת בתוכה את כל נתוני המידע מכל מקורות המידע הרלוונטיים, דבר המאפשר למנהלי הארגון/חברה או לבעלי בית העסק להיחשף לכל מידע עסקי רלוונטי עבורם בכל רגע נתון
  •  השימוש במערכת מתאפשר מכל מקום ובכל רגע נתון באמצעות גישה לאינטרנט
  • המערכת יודעת לבצע אנליזה לגבי כל נתוני מידע רלוונטיים ולהציג בפני המשתמשים את נתוני המידע אותם הם מבקשים לצורך בדיקה עסקית כזו או אחרת בהתאם להגדרות האיסוף והניתוח של המידע.
  •  מערכת המאפשרת לעושים בה שימוש ליהנות ממגוון רחב של פיצ'רים לצורך יצירת דוחות BI ובחירת אופן הצגת המידע העסקי באמצעים חזותיים שונים.
  •  אנליזה המאפשרת לבעלי הארגון, החברה או בית העסק לבצע פעולות חיזוי של מגמות עסקיות וקבלת תובנות עסקיות המשפרת בצורה מרבית את תפקוד בית העסק.

זאת לצד יתרונות נוספים הקשורים לתחום אבטחת המידע ויתרונות מעשיים נוספים הקשורים לאופן איסוף, ניתוח והצגת נתוני המידע.

מערכת בינה עסקית – למי זה יכול להתאים?

בניגוד לדעה הרווחת לפיה מערכת הבינה העסקית מיועדת אך ורק לארגונים גדולים וחברות, חשוב לציין שפתרונות ה-BI הקיימים כיום מנגישים את המערכות הקיימות גם לעסקים בסדרי גודל שונים וזאת ללא תלות בגודל בית העסק. נכון להיום, מערכות ה-BI יכולות להתאים באופן המדויק ביותר לכל צורך עסקי של בית עסק גדול או קטן כאחד, כאשר גם בעלי עסקים קטנים יכולים להסתייע בכל היתרונות של המערכת ולייעל את האופן בו הם מנתחים את המידע העסקי הנחוץ להם ומפיקים ממנו את המיטב לצורך יצירת יתרון עסקי ולצורך הגדלת היעילות בתוך בית העסק וכפועל יוצא מכך גם את ההכנסות והרווחים.

באמצעות חברות שונות המספקת פתרונות BI לארגונים, חברות ועסקים בסדרי גודל שונים, גם אתם תוכלו לעשות שימוש מושכל במערכת המותאמת לכל הצרכים העסקיים שלכם ולמנץ את הפעילות העסקית שלכם.

יש לכם שאלה ? צריכים ייעוץ והכוונה ? השאירו פרטים

מאמרים נוספים

שילוב של מערכת בינה עסקית עם מערכות תכנון משאבים ארגוניים (ERP)

שיטות עבודה מומלצות דרך מערכת בינה עסקית: הבטחת איכות ודיוק נתונים

מינוף הארגון שלכם באמצעות בינה עסקית לטובת יתרון תחרותי

מהו התהליך להטמעת מערכת BI בעסק שלכם

כיצד מערכת BI משתלבת עם מערכת AI

איזה מערכת BI הכי טובה?

Power BI vs Qlik Sense

מפתח BI מה זה?

מה זה Power BI?

מה זה BI ?

כל מה שצריך וחשוב לדעת על תחום הבינה העסקית ומערכות ה- BI בעמוד שלפניכם. בינה עסקית (Business Intelligence) הוא תחום מרכזי בטכנולוגיית המידע, שמטרתו, תכנון ופיתוח של מערכות מידע היכולות לסייע לארגונים, חברות ועסקים בכל סדר גודל, להפיק את המיטב מהמידע העסקי השוטף העומד לרשותם. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא מידע מעמיק בתחום הבינה העסקית וסוגי מערכות ה-BI העומדות לרשות בעלי ארגונים, חברות ועסקים.

היי , נשמח להכיר

אנא השאירו פרטים ונחזור בהקדם

Call Now Button