שיטות עבודה מומלצות דרך מערכת בינה עסקית: הבטחת איכות ודיוק נתונים

כל מערכת בינה עסקית נועדה לספק תהליך של איסוף ועיבוד מידע עסקי ממנו ניתן להפיק תובנות לצורך קבלת החלטות אסטרטגיות ברמה העסקית. בעמוד שלפניכם, נציג בפניכם מספר שיטות עבודה מומלצות באמצעות מערכת BI למיטוב ביצועים עסקיים.

מערכת בינה עסקית

תוכן עניינים

איסוף, ניתוח ואופן הצגה

מערכות בינה עסקית, בין אם מדובר במערכת Power BI של חברת מיקרוסופט או מערכות BI אחרות כגון Qlik Sense Qlik View, נועדו לצרכי איסוף מידע באופן רציף, ניתוח המידע בהתאם לצרכי בית העסק ואופן הצגת המידע באופן כזה שיאפשר למקבלי ההחלטות בארגון, בחברה או בבית העסק, לראות את התמונה המלאה ולקבל את ההחלטה העסקית הנכונה בכל רגע נתון. לצורך כך, קיימות מספר שיטות עבודה מומלצות בכל אחת מהפעולות המרכזיות של המערכת: איסוף מידע, ניתוח מידע ואופן הצעת המידע.

שיטות עבודה מומלצות לאיסוף מידע

קיימות מספר שיטות עבודה שכל מערכת BI פתרונות יכולה לספק לכם, ביניהן: סקרים באינטרנט, סקרים טלפוניים, סקרים באמצעות הדוא"ל, שאלונים, טפסים ושיטות עבודה נוספות באמצעותן ניתן לאסוף מידע בעל חשיבות רבה למגוון רחב של נושאים הרלוונטיים לצורך קבלת החלטות עסקיות בסוף התהליך.

שיטות עבודה מומלצות לניתוח מידע

מבלי להמעיט בחשיבותו של שלב איסוף המידע, שלב ניתוח המידע הוא אחד מהשלבים החשובים ביותר בדרך לקבלת החלטה עסקית נבונה ונכונה המבוססת על רצץ המידע הנאסף באמצעות מערכת BI כזו או אחרת. בשלב זה, כל נתוני המידע נבדקים באמצעות כלי מחקר אנליטיים, כאשר בין השיטות הנפוצות והמומלצות לניתוח המידע נכללות שיטות כגון: ניתוח משותף, ניתוח מגמות, ניתוח סנטימנט ושיטות ניתוח נוספות שכל אחת מהן נועדה לספק תמונה ברורה ומדויקת של המידע שנאסף.

שיטות עבודה מומלצות לאופן הצגת המידע

לאחר פעולות איסוף וניתוח המידע, מגיע שלב השלישי בדרך לקבלת החלטות עסקיות מבוססות מערכות BI. בשלב זה, תדרשו להחליט על אופן הצעת המידע שנאסף ונותח על ידי המערכת, כאשר קיימות פונקציות רבות היכולות להמחיש עבורכם את המידע הנחוץ לכם. חשוב לציין שכל פרשנות לא נכונה של נתוני המידע שנאספו ונותחו, עשויה להוביל לקבלת החלטה עסקית לא נכונה, ולכן, חשוב להקפיד על אופן הצעת המידע בדרך הנכונה ביותר לצרכי הנגשת המידע והסקת המסקנות ממנו. כיום, בכל מערכת בינה עסקית, תוכלו למצוא מחולל דו"חות באמצעותו ניתן להנפיק מגוון רחב של דוחות BI בהתאם לסוג המידע שנאסף ונותח ובהתאמה אישית לצרכי הסוגייה העסקית שלגביה אתם נדרשים לקבל את ההחלטה הנכונה.
למעלה מ-1,000 לקוחות מאפייני מערכת

שיטות עבודה מומלצות עם מערכת בינה עסקית

על מנת למקסם את יכולות העבודה שלכם עם מערכת BI , ריכזנו עבורכם מספר שיטות עבודה מומלצות

  1. הגדירו יעדים עסקיים ברורים וברי השגה – הגדרת מטרות ויעדים ברי השגה תסייע לכם למקסם את כל התועלות של מערכת ה-BI תוך מיקוד התובנות שהמערכות תוכל לספק לכם.
  2. קביעת מדיניות ארגונית לניהול הנתונים – כל תהליך עבודה עם מערכת BI , מחייב אתכם לנהל את הנתונים אותם אוספת המערכת בדרך היעילה, האיכותית והבטוחה ביותר. לצורך כך, מומלץ לקבוע מדיניות ארגונית לניהול תהליכי העבודה עם המערכת ובתוך כך תוכלו להפחית סיכונים הקשורים לענייני אבטחה של המערכת ואי דיוק של הנתונים.
  3. .צרו שיטת עבודה משלכם לתהליך קבלת החלטות מבוסס BI – ככל שתעודדו שימוש במערכות BI לצורך ניהול תהליכי קבלת החלטות, כך תוכלו למצוא יותר ויותר דרכים לשיפור תהליך קבלת ההחלטות העסקיות שלכם ולקבל כל החלטהבצורה מושכלת ומבוססת נתוני מידע בזמן אמת

לצד אלו, טפחו תרבות ארגונית של למידת המערכת ואופן השימוש בה באופן מתמיד.

 

יש לכם שאלה ? צריכים ייעוץ והכוונה ? השאירו פרטים

מאמרים נוספים

שילוב של מערכת בינה עסקית עם מערכות תכנון משאבים ארגוניים (ERP)

שיטות עבודה מומלצות דרך מערכת בינה עסקית: הבטחת איכות ודיוק נתונים

מינוף הארגון שלכם באמצעות בינה עסקית לטובת יתרון תחרותי

מהו התהליך להטמעת מערכת BI בעסק שלכם

כיצד מערכת BI משתלבת עם מערכת AI

איזה מערכת BI הכי טובה?

Power BI vs Qlik Sense

מפתח BI מה זה?

מה זה Power BI?

מה זה BI ?

כל מה שצריך וחשוב לדעת על תחום הבינה העסקית ומערכות ה- BI בעמוד שלפניכם. בינה עסקית (Business Intelligence) הוא תחום מרכזי בטכנולוגיית המידע, שמטרתו, תכנון ופיתוח של מערכות מידע היכולות לסייע לארגונים, חברות ועסקים בכל סדר גודל, להפיק את המיטב מהמידע העסקי השוטף העומד לרשותם. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא מידע מעמיק בתחום הבינה העסקית וסוגי מערכות ה-BI העומדות לרשות בעלי ארגונים, חברות ועסקים.

היי , נשמח להכיר

אנא השאירו פרטים ונחזור בהקדם

Call Now Button